Orient Automatic Arena Collection Power Reserve CFTAB002W Men’s Watch
| Brand | Orient |
| Series | Arena Collectio |
| Model | CFTAB002W |
| Movement | Automatic |
| Power Reserve | Power Reserve |
| Case Size | 40.70 mm |
| Case Thickness | 13.50 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Crown | Screw Down Crown |
| Case Shape | Square |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Hands | Luminous Hands |
| Dial Markers | Numbers |
| Luminiscence | Hands And Markers |
| Water Resistance | 100M |
| Functions | “Hour, Minute, Second” |
| Features | Analog Display, Power Reserve Function, Screwed-Down Crown, 100M Water Resistance |
| Band Type | Bracelet |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Style | Dress |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
| Internal Id | CFTAB002W |
| Product Category | Watches |












Reviews
There are no reviews yet.