Skagen Freja Crystal Accents Stainless Steel Mesh Silver Dial Quartz SKW3017 Women’s Watch
| Brand | Skagen |
| Series | Freja |
| Model | SKW3017 |
| Movement | Quartz |
| Case Size | 34.00 mm |
| Case Thickness | 07.00 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Solid Case Back |
| Bezel | Fixed Bezel |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Dial Markers | Index |
| Water Resistance | 30M |
| Functions | Hour, Minute, Second |
| Features | Analog Display, Crystal Accents, 30m Water Resistance |
| Band Type | Bracelet |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Style | Fashion |
| Warranty | 2 Years International Warranty |
| Upc Code | 768680301946 |
| Internal Id | SKW3017 |
| Product Category | Watches |






Reviews
There are no reviews yet.