Invicta Grand Diver 27610 Automatic Analog 300M Men’s Watch
| Brand | Invicta |
| Series | Grand Diver |
| Model | INV27610 |
| Movement | Automatic |
| Engine | Caliber: Seiko NH35A |
| Case Size | 47.00 mm |
| Case Thickness | 16.00 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Crown | Screw Down Crown |
| Case Shape | Round |
| Case Back | See Through Case Back |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Hands | Luminous Hands |
| Dial Markers | Dotted Markers |
| Luminiscence | Hands And Markers |
| Water Resistance | 300M |
| Calendar | Date Display |
| Functions | Date, Hour, Minute, Second |
| Features | Analog Display, 300M Water Resistance |
| Band Type | Bracelet |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Style | Dress |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
| Upc Code | 886678330775 |
| Internal Id | INV27610 |
| Product Category | Watches |








Reviews
There are no reviews yet.