Casio Illuminator Chronograph Alarm Digital AE-1300WH-1A2V AE1300WH-1A2V Men’s Watch
| Brand | Casio |
| Series | Digital |
| Model | AE-1300WH-1A2V |
| Case Size | 45.00 mm |
| Case Thickness | 12.50 mm |
| Case Material | Resin |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back | Solid Case Back |
| Bezel | Fixed Bezel |
| Dial Type | Digital |
| Crystal | Resin Crystal |
| Water Resistance | 100M |
| Calendar | Day Display |
| Functions | “Day, Hour, Minute, Second” |
| Features | World Time, Stopwatch, Daily Alarm, Interval Timer, 9 Preset Timer |
| Band Type | Strap |
| Band Material | Resin |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
| Ean Code | 4.97E+12 |
| Internal Id | AE-1300WH-1A2V |
| Product Category | Watches |














Reviews
There are no reviews yet.