Seiko 5 Sports Compact Leather Brown Dial Automatic SRE006 SRE006K1 SRE006K 100M Women’s Watch
| Brand | Seiko |
| Series | Seiko 5 Sports |
| Model | SRE006K1 |
| Movement | Automatic |
| Engine | Caliber: 2R06 |
| Power Reserve | Power Reserve |
| Case Size | 28.00 mm |
| Case Thickness | 11.00 mm |
| Case Material | Rose Gold Tone Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Screwed Case Back |
| Bezel | Fixed Bezel |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Brown |
| Crystal | Hardlex Crystal |
| Hands | Luminous Hands |
| Dial Markers | Index And Dotted |
| Luminiscence | Hands And Markers |
| Water Resistance | 100M |
| Calendar | Day and Date Display |
| Functions | Day, Date, Hour, Minute, Second |
| Features | Analog Display, 100m Water Resistance |
| Band Type | Strap |
| Band Material | Leather |
| Clasp | Buckle Clasp |
| Style | Sports |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
| Ean Code | 4954628245168 |
| Internal Id | SRE006K1 |
| Product Category | Watches |








Reviews
There are no reviews yet.