Invicta Pro Diver 26332 Grand Diver Automatic 300M Men’s Watch
| Brand | Invicta |
| Series | Pro Diver |
| Model | INV26332 |
| Movement | Automatic |
| Engine | Caliber: Seiko NH35A |
| Case Size | 54.00 mm |
| Case Thickness | 17.00 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Crown | Screw Down Crown |
| Case Shape | Round |
| Case Back | See Through Case Back |
| Bezel | Unidirectional Bezel |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Abalone |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Hands | Luminous Hands |
| Dial Markers | Dotted Markers |
| Luminiscence | Hands And Markers |
| Water Resistance | 300M |
| Calendar | Date Display |
| Functions | Date, Hour, Minute, Second |
| Features | Analog Display, Date Display, 300M Water Resistance |
| Band Type | Bracelet |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Style | Dress |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
| Upc Code | 886678317271 |
| Internal Id | INV26332 |
| Product Category | Watches |








Reviews
There are no reviews yet.